بیسل

راحت ترین روش های نظافت آشپزخانه

راهنمای خرید بهترین بخارشوی دستی

در حالی که نظافت آشپزخانه می تواند بسیار سخت و زمان بر باشد، آشپزخانه قلب هر خانه و مرکز اصلی فعالیت در خانه است. تمیز کردن لکه های سرسخت روغن و ذرات غذا می تواند چالش برانگیز باشد. اما در این مقاله قصد داریم با راهنمای جامع خود به شما کمک کنیم تا سخت ترین لکه ها و کثیفی های آشپزخانه را نیز پاک کنید. پس با ما همراه باشید تا ضمن آشنایی با دستگاه های بخارشوی بیسل، استراتژی های موثری را برای موفقیت در نظافت آشپزخانه پیدا کنید.

نظافت نقاط دور از دسترس و چالش برانگیز در آشپزخانه

آشپزخانه ها مملو از مناطق دور از دسترس هستند که مانند تله ای برای آلودگی عمل می کنند و نظافت آن ها به تلاش بیشتری نیاز دارد. در ادامه برخی از قسمت ها که نظافت آن ها دشوار تر است را با هم بررسی خواهیم کرد و نحوه نظافت موثر آن ها را در اختیار شما قرار می دهیم.

نظافت اجاق گاز و هود

تمیز کردن اجاق گاز و هود می تواند یک کار دشوار و زمان بر باشد. تجمع روغن و بقایای مواد غذایی می تواند زیبایی سطح درخشان اجاق گاز و هود شما را از بین ببرد. برای نظافت این بخش ها بهتر است با برداشتن دستگیره ها و لوازم قابل جدا شدن شروع کنید. می توانید این بخش ها را با آب گرم و صابون بشویید.

نظافت نقاط دور از دسترس و چالش برانگیز در آشپزخانه

نظافت نقاط دور از دسترس و چالش برانگیز در آشپزخانه

محلول های شوینده مخصوص اجاق گاز و هود می توانند به شما کمک کنند لایه چربی را به سرعت پاک کنید. با این حال اگر شوینده های طبیعی و خانگی را ترجیح می دهید، جوش شیرین و آب گرم می تواند برای پاک کردن چربی ها موثر باشد. برای نظافت هود بهتر است با تمیز کردن سطح بیرونی شروع کنید و سپس فیلتر ها را تمیز کنید.

نظافت فر

اگر فر شما با ذرات چربی و غذا پوشانده شده است بهتر است برای بازگرداندن ظاهر درخشان آن از یک شوینده قدرتمند استفاده کنید. ابتدا قفسه ها، سینی ها و اجزای جداشدنی فر را بردارید و با آب و صابون بشویید. سطوح داخلی را می توانید با یک شوینده شیمیایی یا جوش شیرین و آب تمیز کنید.

بهتر است اجازه دهید که محلول های پاک کننده مدتی بمانند تا لکه ها به طور کامل از بین بروند و نظافت آسان تر شود. در نهایت می توانید از یک اسفنج یا برس نرم برای تمیز کردن کثیفی های باقی مانده استفاده کنید. فراموش نکنید که قبل از قرار دادن سینی ها و قفسه های تمیز باید آنها را کاملا خشک کنید. شاید ایده بدی نباشد که در قسمت پایین فر خود، یک ورقه آلومینیومی قرار دهید تا نظافت ذرات چربی و غذا در آینده آسان تر شود.

نظافت کابینت و کانتر

به مرور زمان چربی می تواند روی کابینت ها و میز های آشپزخانه شما جمع شود و آن را چسبناک و کثیف کند. برای مقابله با این وضعیت باید با حذف گرد و خاک و آلودگی های روی کابینت ها و میز ها شروع کنید. می توانید از یک پاک کنند ملایم یا مخلوطی از آب گرم و صابون ظرفشویی برای نظافت سطوح استفاده کنید.

به دستگیره ها، گوشه ها و لبه ها بیشتر توجه کنید زیرا معمولا چربی بیشتری در این قسمت ها جمع می شود. در نهایت سطوح تمیز را با آب بشویید و خشک کنید تا از ایجاد لکه ها و رگه های آب جلوگیری کنید. توصیه می شود برای جلوگیری از تجمع چربی، کابینت ها میز ها را به طور مرتب با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

تمیز کردن کاشی های آشپزخانه

نظافت کاشی های لکه دار که تغییر رنگ داده اند می تواند یک دردسر بزرگ باشد اما با یک رویکرد صحیح می توانید به سرعت زیبایی آن ها را بازیابی کنید. سعی کنید با جوش شیرین و آب گرم یک خمیر تهیه کنید و آن را روی خطوط بین کاشی ها بمالید.

می توانید از یک برس کوچک یا مسواک قدیمی برای مالیدن خمیر استفاده کنید. روی لکه ها بیشتر تمرکز کنید و در نهایت سطح را با آب تمیز بشویید و خشک کنید. برای نظافت سریع تر و راحت تر می توانید از یک شوینده مخصوص کاشی و یک اسفنج نرم استفاده کنید و هر گونه چربی و کثیفی را از بین ببرید.

از بین بردن بوی بد یخچال در نظافت آشپزخانه

مقابله با بوی بد یخچال می تواند یک مبارزه بی پایان باشد اما نکات ساده ای وجود دارد که برای داشتن یخچالی تمیز و بهداشتی به شما کمک می کند. در قدم اول یخچال را کاملا خالی کنید و تمام قفسه ها و کشو ها را بردارید. در مرحله بعد می توانید از ترکیب آب و سرکه برای تمیز کردن لکه ها استفاده کنید.

با یک پارچه تمیز یا اسفنج سطوح داخلی، دیوار ها و درزگیر ها را تمیز کنید. سپس برای از بین بردن بوی بد یخچال باید یک ظرف جوش شیرین یا زغال فعال در داخل یخچال قرار دهید تا بو ها را جذب کند. سینی یخچال را به طور مرتب تمیز کنید تا از ایجاد بوی نامطبوع در یخچال جلوگیری شود. به علاوه مهم است که مواد غذایی را در ظروف در بسته نگه دارید تا بوی نامطبوع به حداقل برسد.

استفاده از بخارشوی برای نظافت بی دردسر آشپزخانه

استفاده از بخارشوی برای نظافت بی دردسر آشپزخانه

استفاده از بخارشوی برای نظافت بی دردسر آشپزخانه

گاهی اوقات بهترین راه حل برای نظافت سریع و موثر آشپزخانه، استفاده از ابزار مناسب است. دستگاه های بخارشوی برای نظافت بخش های مختلف آشپزخانه کارایی دارند و می توانند در زمان و انرژی صرفه جویی کنند. به علاوه نظافت با بخار، هیچ آلودگی به جا نمی گذارد و تضمین می کند که همه گوشه و کناره های آشپزخانه شما تمیز و درخشان است. دستگاه های بخارشوی بیسل برای مقابله با سخت ترین چالش های نظافت طراحی شده اند و می توانند نتایج فوق العاده ای ارائه دهند.

بخارشوی بیسل

بیسل از برترین تولیدکنندگان انواع دستگاه های بخارشوی است. استفاده از دستگاه بخارشوی بیسل یک راه عالی برای ضدعفونی کردن سطوح در آشپزخانه شما است. شما فقط کافیست که مخزن بخارشوی را با آب پر کنید و آن را به برق بزنید. بخار داغ می تواند تمام شکاف ها و نقاط دور از دسترس را نیز به خوبی تمیز کند.

بخارشوی بیسل بهترین ابزار برای از بین بردن انواع لکه و بوی نامطبوع از آشپزخانه شما است تا بدون استفاده از مواد شیمیایی بتوانید آشپزخانه را نظافت کنید. استفاده از بخارشوی بیسل کمک می کند محیطی امن و سالم برای حیوانات خانگی و کودکان خود ایجاد کنید و با کمترین تلاش آشپزخانه خود را دوباره تمیز و درخشان کنید.

کلام آخر

نظافت قسمت های مختلف آشپزخانه نیاز به تلاش و زمان زیادی دارد اما استراتژی های ذکر شده در این مقاله می تواند به شما کمک کند برای غلبه بر این چالش ها، مجهز شوید. امیدواریم نکات ارائه شده به شما کمک کند تا در نهایت به آشپزخانه ای دلپذیر برسید که از تمیزی می درخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *