بیسل

چگونه لکه های رنگ را از فرش پاک کنیم؟

کارایی شگفت انگیز برای تمیز کردن سطوح مختلف

لکه های رنگ می توانند مشکل بزرگی ایجاد کنند. فرقی نمی کند هنگام خلق آثار هنری روی فرش لکه ایجاد کرده باشید یا بچه ها هنگام بازی ظاهر فرش را خراب کرده باشند. بهتر است وقت را از دست ندهید و مستقیما به از بین بردن لکه بپردازید. بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید لکه های رنگ را از فرش هرچه سریع تر از بین ببرید.

انواع لکه های رنگ

اولین قدم برای پاک کردن لکه های رنگ این است که بدانید با چه نوع رنگی سروکار دارید. رنگ های لاتکس و رنگ های روغنی از مواد متفاوتی تشکیل شده اند و بسیار متفاوت عمل می کنند. رنگ های مبتنی بر آب معمولا برای رنگ زدن دیوار ها و سقف استفاده می شوند ولی رنگ های روغنی بادوام تر هستند و برای موارد خاص مانند در و پنجره به کار می روند. بررسی برچسب قوطی رنگ به شما کمک می کند تا نوع رنگی که روی فرش ریخته را تشخیص دهید.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اکثر پاک کننده های رنگی، ساینده هستند و می توانند رنگ فرش را نیز تغییر بدهند. بنابراین توصیه می کنیم حتما پیش از اینکه از این پاک کننده ها برای لکه استفاده کنید و فرش را ناخواسته خراب کنید، در یک نقطه کوچک آن را امتحان کنید.

بهتر است تا حد امکان کمتر از این نوع شوینده ها استفاده کنید و هرگز مستقیما محلول را روی فرش نمالید. در عوض می توانید محلول شوینده را روی پارچه تمیز اسپری کنید و سپس پارچه را روی فرش بمالید تا رنگ از بین برود. به یاد داشته باشید که استفاده از یک پارچه رنگی برای تمیز کردن لکه ها می تواند منجر انتقال رنگ به فرش شود. به یاد داشته باشید که باید در هنگام نظافت از دستکش استفاده کنید و تمام پنجره ها را باز نگه دارید.

کارایی شگفت انگیز برای تمیز کردن سطوح مختلف با Spotclean pro

کارایی شگفت انگیز برای تمیز کردن سطوح مختلف با Spotclean pro

پاک کردن لکه های رنگ را از فرش

اولین قدم برای پاک کردن لکه رنگ از روی فرش این است که رنگ اضافی را بردارید. می توانید از یک قاشق یا چاقو استفاده کنید و بخش زیادی از رنگ ریخته شده روی فرش را بردارید. مواظب باشید که رنگ را در اطراف پخش نکنید تا لکه بزرگ تر نشود. سعی کنید رنگ را بیشتر به داخل فرش فشار ندهید و با دقت رنگ اضافی را با پارچه پاک کنید.

پاک کردن لکه های رنگ اکریلیک از فرش

برای این نوع لکه ها باید ابتدا با یک پارچه تمیز، رنگ اضافی را از روی فرش پاک کنید. می توانید از مخلوط آب گرم و صابون ظرفشویی روی لکه اسپری کنید و لکه را با پارچه یا اسفنج مالش دهید تا حل شود. در نهایت اجازه دهید که محل لکه به طور کامل خشک شود. سرکه سفید و آب سرد نیز می تواند برای پاک کردن این لکه ها کمک کند. این محلول را می توانید مستقیما روی لکه اسپری کنید تا رنگ حل شود. الکل ایزوپروپیل، گلیسیرین و استون نیز می توانند برای پاک کردن لکه های رنگ اکرلیک از فرش مناسب باشند.

پاک کردن لکه های رنگ روغنی

لکه های رنگ روغن سرسخت تر هستند و ممکن است نیاز باشد بیشتر برای پاک کردن آن ها تلاش کنید. برای این نوع لکه ها باید از محلول های پاک کننده رنگ موجود در بازار استفاده کنید. یک پارچه تمیز را با محلول پاک کننده مرطوب کنید و سعی کنید که لکه را پاک کنید. در نهایت از یک پارچه تمیز استفاده کنید تا بقایای محلول پاک کننده و رنگ را پاک کنید. اگر محلول پاک کننده در دسترس ندارید، استون یا پراکسید هیدروژن نیز می توانند مفید باشد. به یاد داشته باشید که این محصولات را قبل از اعمال روی لکه رنگی، باید روی یک بخش مشخص از فرش تست کنید.

لکه های رنگی پایه آب

پاک کردن این لکه ها ساده تر است. می توانید از صابون ظرفشویی و آب گرم استفاده کنید و لکه را حل کنید. پس از پاک کردن لکه می توانید از یک پارچه تمیز برای خشک کردن فرش استفاده کنید. اگر لکه رنگ هنوز قابل مشاهده است، می توانید از یک بخارشوی دستی یا نقطه شوی بیسل برای پاک کردن آن استفاده کنید.

پاک کردن لکه های رنگ لاتکس از فرش

رنگ لاتکس یک رنگ مبتنی بر آب است و می توانید از آب گرم و صابون ظرفشویی برای پاک کردن آن استفاده کنید. یک حوله تمیز یا دستمال نرم برای پاک کردن باقی مانده رنگ و محلول شوینده مناسب است. در نهایت اجازه دهید که محل لکه در هوای اتاق به طور کامل خشک شود. اگر لکه هنوز قابل مشاهده بود می توانید مراحل را تکرار کنید.

SpotClean Pro، دستگاه نقطه شوی مناسب برای فرش و مبل2

SpotClean Pro، دستگاه نقطه شوی مناسب برای فرش و مبل2

پاک کردن لکه رنگ خشک شده از فرش

اولین قدم برای پاک کردن لکه های رنگ خشک شده این است که با یک چاقو، رنگ خشک شده را خراش دهید. می توانید از یک بخارشوی بیسل استفاده کنید و رنگ خشک شده را برای چند دقیقه بخار دهید تا نرم شود. بخار داغ می تواند پاک کردن لکه را بسیار آسان تر کند. اگر دستگاه بخارشوی ندارید شاید بتوانید از چند قطره آب داغ برای حل شدن رنگ استفاده کنید. اجازه دهید که لکه کمی خیس بخورد و سپس آن را با یک پارچه تمیز پاک کنید. می توانید از یک فنجان آب و چند قطره مایع ظرفشویی برای پاک کردن بقایای لکه رنگ استفاده کنید. اگر هنوز لکه پاک نشده بود می توانید از الکل ایزوپروپیل نیز استفاده کنید.

نقطه شوی بیسل

دستگاه های نقطه شوی بیسیل از محبوب ترین و پرفروش ترین محصولات این برند هستند. نقطه شوی بیسل یک دستگاه همه کاره برای تمیز کردن سریع انواع لکه ها و آشفتگی های کوچک است. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که جابجایی و استفاده از آن آسان باشد تا بتوانید انواع لکه را به سرعت تمیز کنید.

نقطه شوی بیسل برای تمیز کردن آشفتگی های حیوانات خانگی، ذرات غذا و خرده ریزه های مختلف مناسب است. شما می توانید از این دستگاه برای کف های سخت، فرش و موکت و حتی اثاثیه منزل استفاده کنید. قدرت مکش بالا و طراحی منحصر به فرد این نقطه شوی ها کمک می کند تا کثیفی و زباله را به راحتی پاک کنید. این محصول انواع اتصالات و ضمیمه های مختلف برای نظافت گوشه ها و لبه ها ارائه می دهد تا بتوانید فضا های تنگ و دور از دسترس را نیز به راحتی تمیز کنید.

کلام آخر

در زندگی روزانه لکه ها اجتناب ناپذیر هستند بنابراین باید راه مقابله با آن ها را بدانید و بتوانید در اسرع وقت به آنها رسیدگی کنید. در این مقاله روش پاک کردن انواع لکه های رنگ را با هم بررسی کردیم. امیدواریم این روش ها برای تمیز کردن فرش شما نتیجه دهد و لکه رنگ از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *