بیسل

کاربردهای جاروبرقی

مشکلات رایج در جارو برقی ها

شاید بیشتر کاربران دستگاه جاروبرقی تا به اکنون از کاربردهای حیرت انگیز این دستگاه بی‌خبر بوده باشند؛ لذا ما قصد داریم در این مقاله چندین کاربرد فوق‌العاده جاروبرقی بیسل را بیان کرده و برای شما نمایان کنیم؛ زیرا می‌بایست بدانید که با خرید جاروبرقی می‌توانید چه استفاده‌های دیگری از آن را داشته باشید.

در حقیقت جاروبرقی یکی از با اهمیت‌ترین وسایل نظافت و تمیزی در هر منزل می‌باشد که برای تمیزی و نظافت انواع سطوح گوناگون مورد استفاده و بهره قرار می‌گیرد. این وسیله کاربردی می‌تواند به تمیز کردن فضای زندگی شما سرعت بخشید و منزلی همیشه پاکیزه و تمیز را برای شما به ارمغان بیاورد.

کاربرد شناخته شده‌ی جاروبرقی بیسل، کمک رساندن در نظافتی بهتر است؛ ضمن بر این مورد کاربردهای دیگری نیز برای جاروبرقی در نظر گرفته شده است که در این بخش و مقاله به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

دفع و رفع موهای خانه، حتی موهای ریز و خز حیوانات خانگی

یکی از کاربردهای بینظیر جاروبرقی بیسل، از بین بردن و دفع موهای ریز می‌باشد. چنانچه به نگهداری حیوانات خانگی علاقه دارید و از این ترس دارید که خزها و موهای این حیوانات منزل شما را کثیف کند، پیشنهاد می‌کنیم به جاروبرقی خود سر بزنید و از کاربردهای زیادی که دارد، بهره بگیرید. شما قادر هستید از ضمیمه‌هایی که مختص سر جاروبرقی هستند، بهره بگیرید و به تمیز کردن موهای اضافه که سطح بدن حیوانات خانگی را پوشانده است، بپردازید.

کاربردهای جاروبرقی

یافتن و پیدا کردن وسایل گمشده

گاهاً اتفاق می‌افتد که شیء کوچکی مثل انگشتر، گوشواره یا پیچ را گم کرده و مدت زمان زیادی را برای پیدا کردن آن صرف کنید و یا حتی امکان دارد آن را جایی انداخته باشید که نتوانید به آسانی به آن دسترسی پیدا کنید؛ مکانی مانند پشت میز یا زیر کابینت که دسترسی به آن‌ها دشوار است.

در این زمان جاروبرقی بیسل، گزینه‌ای مناسب برای بازیابی آن‌ها می‌باشد. شما قادر هستید جوراب زنانه‌ی نازکی را به سر لوله‌ی آن کشیده و به سرعت وسیله گمشده و یا دور از دسترس خود را پیدا نمایید.

براق کردن لوازم خانه با جاروبرقی

با یاری یک نوشابه سودا و جاروبرقی بیسل، می‌توانید تمامی لوازم منزل را درخشان و نو کنید:

سودا را در یک آبپاش بریزید و آن را آزادانه بر روی فرش، ملحفه‌ها و فرش بپاشید. به یاری اسفنج آن را روی سطح موردنظر پخش کنید. سودا به علت داشتن یک ساینده‌ی طبیعی می‌تواند لایه‌های کهنه‌ی موجود در سطوح مختلف را از بین ببرد. بعد از اینکه سودا را بر روی سطح مدنظر پخش کردید، به مدت زمانی یک ساعت صبر کرده و بعد با جاروبرقی آن‌ها را جارو کنید. بعد از انجام این کار درخشندگی و تمیزی لوازم بدون شک موجب شگفتی شما خواهد شد.

نظافت و تمیزی سطوح و کم کردن آلرژی

به احتمال بسیار زیادی تا به حال به این مسئله توجه نکرده‌اید، ولی مطلوب است بدانید گردگیری کردن لوازم منزل با بهره گیری از دستمال‌های گردگیری موجب گسترش دادن و پراکنده شدن آلودگی‌ها می‌گردد. چنانچه پیش از گردگیری کردن سطوح، ابتدا با جاروبرقی بیسل آن‌ها را جارو بکشید و سپس دستمال کشی نمایید، آلرژی و آلودگی کمتری را به محیط برمی‌گردانید.

نظافت و تمیزی سطوح و کم کردن آلرژی

نظافت و تمیزی سطوح و کم کردن آلرژی

از میان بردن حشرات خانگی مزاحم

طبق مطالعاتی که در دانشگاهی به اسم ” اوهایو ” انجام شده است، مکش جاروبرقی بیسل به میزان 96% موجب کم کردن حشرات می‌گردد. حشراتی مثل کنه و کک با تغذیه‌ی پوست ریخته شده‌ی انسان در سطوح رشد و در آخر تولید مثل می‌کنند. به یاری آن قادر هستید منبع تغذیه‌ی این حشرات را از میان برده و از وسیع شدن آن‌ها پیشگیری نمایید. ضمن بر این موارد شما قادر هستید با بهره گیری از جاروبرقی، پشه‌ها و عنکبوت‌هایی که در گوشه و کنار و سقف منازل دیده می‌شوند را جمع‌آوری کرده و از میان ببرید.

نظافت و تمیزی لوازم آشپزخانه با کمک جاروبرقی

یکی دیگر از فواید و مزایای جاروبرقی بیسل این است که شما قادر هستید با کمک آن لوازم آشپزخانه خود را تمیز نمایید و در بهبود کارکرد آن‌ها موثر باشید. به عنوان مثال با کمک آن می‌توانید گرد و خاک‌های کوئل و کندانسور یخچال را از میان ببرید. این کار عمر یخچال شما را طولانی‌تر کرده و موجب سردتر شدن و بهتر عمل کردن آن می‌گردد. همچنین می‌توانید زیر و پشت لوازم برقی خود را جارو کرده تا تجمع حشرات را از بین برده و احتمال هیچ نوع آتش سوزی وجود نداشته باشد.

خوشبو نمودن خانه با جاروبرقی

چنانچه دوست دارید در یک محیط خوشبو زندگی کنید و رایحه‌ی خوشبوی خود یا همسرتان را بیشتر در منزل حس کنید، قادر هستید روی کمک جاروبرقی منزل خود حساب باز کنید. بدین صورت که قادر هستید پیش از جارو کشیدن، یک توپ پنبه‌ای آغشته به عطر را در کیسه‌ی جاروبرقی بیسل قرار داده و به جارو کشیدن آغاز نمایید. در این حین عطر به صورت آرام آرام در هوا آزاد و موجب تازگی و طراوت می‌گردد.

از میان بردن بوی بد در بالشت‌ها

بعضی از انواع پارچه‌ها مثل پارچه‌های مخملی که در بالشت‌ها یا تشک‌ها استفاده می‌شوند را به علت حساسیتی که دارند، نمی‌توان با ماشین لباسشویی شست و بوی بد آن‌ها را از میان برد. برای از میان بردن بوی بد این پارچه‌ها می‌توان از جوش شیرین و جاروبرقی بیسل استفاده کرد. پودر جوش شیرین را روی نقطه‌ای که می‌خواهید تمیز نمایید، ریخته و به مدت 30 دقیقه منتظر بمانید. پس از گذشتن این تایم با جاروبرقی آن‌ها را جارو کرده و از تمیزی آن‌ها لذت ببرید.

از میان بردن بوی بد در بالشت‌ها

از میان بردن بوی بد در بالشت‌ها

ترمیم کردن فرش‌ها با جاروبرقی

بدون شک تمامی افراد، فرو رفتن الیاف فرش‌ها به علت قرار گرفتن وسایل سنگین مانند مبلمان را حتی یک مرتبه هم که شده، دیده و تجربه کرده‌اند. برای این که فرش‌های خود را به حالت اولیه خود برگردانید، یک راهمکار ساده را به شما پیشنهاد می‌دهیم. کافی است کمی یخ را روی فرش قرار داده و منتظر بمانید تا ذوب گردد. پس از ذوب شدن، آن بخش را با جاروبرقی بیسل جارو کرده تا الیاف‌های فرش با مکش جاروبرقی به حالت اولیه خود برگردد.

نکته‌ای که می‌بایست به آن دقت کرد، این است که تمامی جاروبرقی‌ها از این امکان برخوردار نیستند. جاروبرقی‌هایی می‌توانند مایعات را جارو نمایند که از نوع آب و خاک باشند. چنانچه جاروبرقی شما از نوع آب و خاک بود، قادر هستید این کار را انجام دهید، وگرنه جاروبرقی شما با جارو کردن آنب به مشکل برخواهد خورد.

تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

برای تمیز نمودن فیلتر ماشین لباسشویی هم می‌توان از جاروبرقی استفاده نمود. جاروبرقی بیسل این قابلیت را دارد که پرزهای موجود در ماشین لباسشویی را جمع‌آوری نماید. چنانچه به هر دلیلی جاروبرقی منزل شما دچار مشکلات جدی‌ای شد و نتوانستید از کاربردهای آن به درستی استفاده نمایید، می‌توانید برای تعمیر جاروبرقی از تکنسین‌های این حوزه یاری بگیرید.

نظافت و تمیزی صفحه کیبورد کامپیوتر و لپ‌تاپ

بدون هیچ شکی با استفاده‌های مداوم از صفحه کیبورد، آلودگی‌ها و کثیفی‌های گوناگونی در بین و زیر کلیدها جا خوش می‌نمایند. از این جهت می‌توانید با استفاده از سری مخصوص جاروبرقی، برای تمیز کردن لابه‌لای کیبورد اقدام نمایید؛ بعد با بهره گیری از یک خلال دندان یا پنبه آغشته به الکل، کیبورد خود را ضدعفونی کرده و به درستی آن را تمیز نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *