بیسل

5 روش عالی برای جمع کردن موی سگ و گربه از روی فرش و مبل

بخارشوی در مقابل جاروبرقی: کدام یک برای تمیز کردن عمیق بهتر است؟

حیوانات خانگی و عشق و همراهی بی قید و شرط آن ها نقش مهمی در زندگی ما دارد. با این حال همه صاحبان حیوانات خانگی می دانند که یکی از بزرگترین معایب داشتن یک دوست پشمالو، ریزش مداوم مو در اطراف خانه است. بنابراین اگر یک دوست پشمالوی کوچک در خانه دارید مهم است که روش های موثر برای جمع کردن موهای حیوانات خانگی از فرش و اثاثیه را بدانید. در این مقاله، ضمن معرفی جاروبرقی های بیسل، 5 روش عالی برای جمع کردن موی سگ و گربه از روی فرش و مبل را بررسی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید تا بتوانید خانه خود را تمیز و بهداشتی نگه دارید و بتوانید زمان بیشتری را با حیوان خانگی عزیزتان بگذرانید.

اهمیت حذف مو های حیوانات خانگی از فرش

جمع کردن مو های حیوانات خانگی از روی لباس، مبل و فرش کار بسیار دشواری به نظر می رسد. با این حال داشتن دانش و ابزار مناسب می تواند به شما در مدیریت سریع و آسان موهای حیوانات خانگی کمک کند. یکی از اصلی ترین دلایل نظافت مداوم فرش و مبلمان برای جمع کردن مو های حیوانات خانگی، جلوگیری از واکنش های آلرژیک و مشکلات سلامتی است. تجمع مو های حیوانات علاوه بر اینکه می تواند خانه شما را آلوده و بد بو کند، باعث کاهش طول عمر فرش و مبلمان نیز خواهد شد. بنابراین از بین بردن مو های حیوانات از سطوح مختلف می تواند به شما کمک کند که خانه خود را تمیز تر و سالم تر نگه دارید.

جاروبرقی های کیسه دار در مقابل جاروبرقی های بدون کیسه؛ مزایا و معایب

جاروبرقی های کیسه دار در مقابل جاروبرقی های بدون کیسه؛ مزایا و معایب

برس های مخصوص جمع کردن موی حیوانات

اگر سگی یا گربه با مو های بلند دارید احتمالا با برس های حیوانات خانگی آشنا باشید. این برس ها می توانند برای جمع کردن مو از فرش و مبل نیز مناسب باشند. به سادگی برس را روی سطح بکشید تا مو ها را جمع کند. این روش ساده می تواند راهی سریع و ارزان برای جمع کردن مو های حیوانات خانگی باشد. به علاوه امروزه برس های مخصوص فرش وجود دارد که برای جمع کردن موی حیوانات خانگی طراحی شده اند. این برس ها می توانند برای جمع کردن موی حیوانات خانگی جادو کنند.

یکی دیگر از روش های ساده برای جمع کردن موی سگ و گربه، استفاده از یک دستکش پلاستیکی مرطوب است. به سادگی یکی از دستکش ها را بپوشید و سپس دست خود را کمی با آب، مرطوب کنید. اکنون می توانید به راحتی با دست کشیدن روی پارچه یا سطح، مو ها را جمع کنید.

جارو کردن منظم کف

ممکن است واضح به نظر برسد ولی جاروبرقی می تواند در از بین بردن مو و شوره حیوانات خانگی معجزه کند. جارو کردن منظم سطوح باعث می شود که مو های حیوانات خانگی در عمق پارچه فرو نرفته یا در اطراف پراکنده نشوند. جاروشارژی های دستی می توانند کار نظافت مو ها را بسیار آسان تر کنند. این جاروبرقی ها معمولا دارای ضمیمه مناسب برای اثاثیه و لوازم داخلی هستند که می تواند مو ها را از مبلمان و تشک به خوبی جمع کند.

جاروبرقی های مخصوص حیوانات خانگی

اگر یک یا چند حیوان خانگی دارید که مو های زیادی در اطراف خانه می ریزند می توانید روی یکی جاروبرقی مخصوص حیوانات خانگی بیسل سرمایه گذاری کنید. این جاروبرقی ها دارای ضمیمه ها و برس های مخصوص برای جمع کردن مو و شوره حیوانات خانگی هستند و می تواند به شما کمک کنند خانه خود را تمیز نگه دارید. این جاروبرقی های بیسل ممکن است کمی گران تر از جاروبرقی های معمولی به نظر برسند ولی می توانند ساعت ها در زمان شما صرفه جویی کنند.

استفاده از محلول های نرم کننده برای جمع کردن موی حیوانات

نرم کننده های پارچه به گونه ای طراحی شده اند که می توانند پارچه را نرم کرده و به آن خاصیت ضد الکتریسیته ساکن بدهند. بنابراین محلول های نرم کننده کمک می کنند که آب و مواد شوینده از بین الیاف پارچه به راحتی عبور کند. از همین رو از محلول ها می توانید برای جمع کردن موی حیوانات نیز استفاده کنید.

کافیست مقدار مساوی آب و نرم کننده را با هم مخلوط کرده و روی سطح فرش یا مبل اسپری کنید. اجازه دهید که سطح به طور کامل خشک شود و سپس سطح را به طور معمول جاروبرقی بکشید. خواهید دید که مو های حیوانات خانگی به راحتی جمع می شوند.

جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین برای خلاص شدن از شر مو های حیوانات خانگی، روشی آسان و در عین حال موثر است. با استفاده از جوش شیرین شما می توانید به سرعت مو های سگ و گربه را از مبلمان و فرش ها جمع کنید. در این روش کافیست یک لایه نازک و یکنواخت از جوش شیرین روی سطح بپاشید و اجازه دهید که حدود 15 تا 30 دقیقه بماند. در نهایت با استفاده از جاروبرقی، تمام مو ها را جمع کنید.

چگونه می توانیم از تجمع موی حیوانات خانگی جلوگیری کنیم؟

یک راه ساده برای جلوگیری از تجمع مو حیوانات خانگی در اطراف خانه، برس زدن منظم خز حیوانات است. اگر بتوانید به طور منظم خز گربه یا سگ خود را نظافت کنید، ریزش مو تا حد زیادی کاهش خواهد یافت. به علاوه شما می توانید مکان هایی که حیوان خانگی شما بیشتر در آن ها تردد می کند را با ملحفه یا پتو بپوشانید. به این ترتیب می توانید به طور منظم پتو یا ملحفه را بشویید و از پخش شدن مو ها در اطراف خانه جلوگیری کنید.

به عنوان یک صاحب حیوان خانگی باید تلاش کنید که برنامه منظمی برای جارو کردن و گردگیری منزل داشته باشید. ملحفه ها را به طور مرتب بشوید و تشک و مبلمان را جارو کنید. لباس ها و ملحفه های تمیز را دور از محل رفت و آمد حیوان خانگی خود نگه دارید و تا جایی که ممکن است اثاثیه و کف را مرتبا تمیز کنید.

نکات کار با جاروبرقی برای تمیز کردن بدون دردسر

نکات کار با جاروبرقی برای تمیز کردن بدون دردسر

بهترین راه برای از بین بردن مو و شوره حیوانات خانگی

مو های حیوانات خانگی می توانند بسیار سرسخت باشند و به سطوح بچسبند بنابراین مهم است که با استفاده از یک جاروبرقی مناسب سطوح را به طور مرتب تمیز کنید. در سال های اخیر ابزار های خلاقانه زیادی برای جمع آوری موی حیوانات طراحی و تولید شده است که می تواند کار نظافت را بسیار راحت تر کنند.

برای تمیز کردن شوره حیوانات از مبل می توانید از غلتک های مخصوص استفاده کنید ولی برای سطح سخت تر باید از جاروبرقی کمک بگیرید. فراموش نکنید که مجاری هوا و واحد های تهویه نیز باید به خوبی تمیز شوند تا از پخش شدن شوره در سراسر خانه جلوگیری شود. برای تمیز کردن هفتگی می توانید از جاروشارژی و برس های مخصوص استفاده کنید ولی برای تمیز کردن عمیق، توصیه می شود حداقل دوبار در سال مبلمان و فرش را به صورت حرفه ای تمیز کنید.

جاروبرقی های بیسل

جاروبرقی های بیسل با در نظر گرفتن نیاز های صاحبان حیوانات خانگی طراحی شده اند و می توانند مو و شوره حیوانات را به راحتی از سطوح پاک کنند. بیشتر مدل های بیسل دارای حالت مخصوص برای نظافت موی حیوانات هستند که کار نظافت را بسیار ساده تر و سریع تر خواهد کرد. شما می توانید مدل های مختلف جاروبرقی های بیسل را در سایت ما مقایسه کنید و مدل مناسب برای نیاز خود را پیدا کنید.

کلام آخر

حیوانات خانگی ممکن است شادی زیادی به خانه شما بیاورند ولی قطعا مو های زیادی نیز می ریزند. خوشبختانه ترفند ها و روش های مختلفی برای از بین بردن مو های حیوانات خانگی از روی فرش و مبل وجود دارد. در این مقاله برخی از موثر ترین روش ها را با هم بررسی کردیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد تا بتوانید با روش های ساده و موثر تر به تمیز کردن موی حیوانات خانگی خود بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *