بیسل

6 روش تمیز کردن جاروبرقی

نکات انتخاب یک جاروبرقی با مصرف انرژی پایین

تمیز کردن منظم جاروبرقی برای حفظ کارایی و افزایش طول عمر دستگاه ضروری است. نظافت دستگاه می تواند از تجمع گرد و خاک و کثیفی در جاروبرقی شما جلوگیری کند و به این ترتیب اطمینان حاصل می کند که دستگاه شما در سطح کارایی بهینه خود قرار دارد. از همین رو در این مقاله 6 روش تمیز کردن جاروبرقی موثر و ساده جارو برقی را بررسی می کنیم پس با ما همراه باشید.

در ابتدا لازم به ذکر است که هر جاروبرقی متفاوت است و ممکن است همه روش ها برای جاروبرقی شما کارساز نباشد. بنابراین قبل از هر اقدامی شما باید دفترچه راهنمای دستگاه خود را به دقت مطالعه کنید.

نکات تمیز کردن مخزن زباله برای تمیز کردن جاروبرقی

اصلی ترین بخش دستگاه که باید به طور منظم نظافت شود، مخزن گرد و خاک دستگاه است. بهتر است بعد از هر جلسه نظافت منزل، مخزن جاروبرقی خود را تخلیه کنید و به خوبی آن را تمیز کنید. نظافت مدام این قسمت می تواند از تجمع گرد و خاک در دستگاه جلوگیری کند.

اگر جاروبرقی کیسه ای دارید باید مطابق دستورالعمل دفترچه راهنما کیسه را خارج کنید و آن را دور بیاندازید. بعد از این کار باید از یک پارچه نرم استفاده کنید و داخلی دستگاه را تمیز کنید. می توانید از برس های مخصوص جاروبرقی با یک اسفنج مرطوب نیز استفاده کنید و به خوبی کناره های ظرف را از گرد و غبار پاک کنید. در صورتی که از یک جاروبرقی بدون کیسه استفاده می کنید نیز احتمالا مخزن یا ظرفی برای جمع آوری گرد و خاک وجود دارد. شما باید مخزن را خالی کنید و آن را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

مقایسه انواع جاروبرقی و توان مصرفی آن ها

به طور کلی سه نوع جاروبرقی اصلی در بازار وجود دارد: جاروبرقی های سیمی، جاروبرقی های ربات و جاروبرقی های شارژی.

روش های تمیز کردن فیلتر ها

همانطور که می دانید فیلتر ها از مهم ترین بخش های یک جاروبرقی هستند. شما باید برای اطمینان از کارکرد موثر فیلتر ها، آن ها را به طور منظم تمیز کنید. در صورتی که جاربورقی شما از نوع کیسه دار است باید با مراجعه به دفترچه راهنمای دستگاه چک کنید که آیا فیلتر ها نیازی به تمیز کردن دارند یا خیر.

 در صورتی که در دفترجه راهنما در این خصوص نکته ای ذکر نشده است می توانید فیلتر ها را به حال خود رها کنید. اما اگر گفته شده است که فیلتر ها نیاز به تمیز کردن دارند باید آن ها را جدا کنید و هر گونه گرد و خاک و زباله را پاک کنید. به یاد داشته باشید که اگر یک جاروبرقی بدون کیسه دارید فیلتر ها باید بیشتر تمیز شوند. گرد و خاک می تواند به سرعت در این جاروبرقی ها جمع شود. بهتر است از یک برس جارونبرقی برای اتمیز کردن این فیلتر ها استفاده کنید تا راحت تر گرد و خاک را پاک کنید.

اهمیت تمیز کردن برس ها

برس های رولی بخشی از دستگاه هستند که باید به طور منظم تمیز شود. در واقع این برس ها اغلب کم بزرگی به جمع آوری کثیفی ها و زباله ها می کنند. بنابراین تمیز کردن منظم این برس ها می تواند از گرفتگی آن ها با مو و زباله جلوگیری کند تا مطئن شوید که جاربورقی شما به طور موثری نظافت را انجام می دهد.

مراحل تمیز کردن برس های رولی نیز ساده است. ابتدا جاروبرقی را خاموش کنید و سپس برس های رولی را جدا کنید. از یک پارچه نرم و خشک استفاده کنید و سعی کنید که برس ها را به طور کامل تمیز کنید. مو های پیجیده شده را می توانید با یک قیچی جدا کنید. در صورتی که برس ها بیش از حد کثیف شده اند شاید بهتر باشد که از برس های مخصوص تمیز کردن جاروبرقی استفاده کنید. مطمئن شوید که برس های رولی را بعد از تمیز شدن در جهت درست در دستگاه قرار می دهید. اگر برس ها را به صورت معکوس قرار داده شوند می توانند به جاروبرقی آسیب جدی وارد کنند.

روش تمیز کردن شیلنگ جاروبرقی

شیلنگ جاروبرقی نیز یکی از بخش های مهم آن است. این شیلنگ وظیفه انتقال گرد و خاک را به عهده دارد. بنابراین شما باید اطمنیان حاصل کنید که عملکرد صحیحی دارد. در واقع تمیز نگهداشتن این شیلنگ برای حفظ کارایی دستگاه ضروروی است.

روش تمیز کردن این شیلنگ ها به این صورت است که بعد از خاموش کردن دستگاه، باید شیلنگ را خارج کنید و سیم های آن را باز کنید. می توانید از برس ها و ابزار های مخصوص برای تمیز کردن شیلنگ کمک بگیرید. سعی کنید که تمام زباله های گیر کرده و گرد و خاک را تا حد امکان تمیز کنید. دقت کنید که نباید از آب برای تمیز کردن این بخش ها استفاده کنید زیرا این قسمت ها باید در هنگام استفاده کاملا خشک باشند.

نظافت موتور و پیوست ها برای تمیز کردن جاروبرقی

ضمیمه هایی مانند ابزار های نظافت شکاف، نازل های تمیز کردن کف و اتصالات شیلنگ جاروبرقی کارایی بالایی برای نظافت سطوح مختلف دارند. بنابراین مهم است که سعی کنید این پیوست ها را تمیز نگهداید تا از عملکرد مناسب دستگاه مطمئن باشید.

برای تمیز کردن پیوست ها باید آن ها را جاروبرقی خود جدا کنید و سعی کنید که گرد و خاک و زباله های جمع شده را از آن ها پاک کنید. اگر فکر می کنید نیاز است که این بخش ها بهتر تمیز شوند می توانید زا یک پارجه مرطوب استفاده کنید و کثیفی ها را پاک کنید با این حال باید پیش از استفاده از خشک بودن کامل آن ها مطمئن شوید.

موتور جاروبرقی بخشی است که وظیفه تغذیه دستگاه را به عهده دارد. بنابراین باید از کارکرد موثر و صحیح آن مطمئن شوید. تمیز کردن منظم این قسمت ها می تواند از تجمع آلودگی و داغ شدن بیش از حد موتور جلوگیری کند. جاروبرقی ها معمولا برس های مخصوصی یرای تیمز کردن داخل محفظه موتور دارند. اگر جاروبرقی کیسه ای دارید باید به یاد داشته باشید که تعویض به موقع کیسه می تواند گرد و غبار در اطراف موتور را کاهش دهد.

مقایسه انواع جاروبرقی و توان مصرفی آن ها

به طور کلی سه نوع جاروبرقی اصلی در بازار وجود دارد: جاروبرقی های سیمی، جاروبرقی های ربات و جاروبرقی های شارژی.

بررسی آسیب و فرسودگی

علاوه بر نظافت منظم، شما باید جاروبرقی را به طور منظم بررسی کنید و فرسودگی و آسیب را به سرعت تشخیص دهید. به این ترتیب شما می توانید مشکلات احتمالی را پیش از تشدید و شدید تر شدن آن شناسایی کنید و برای حل مشکل اقدام کنید.  شما باید دستگاه ها را از نظر فرسودگی برس ها و فیلتر ها بررسی کنید. در صورت لزوم باید ا ین بخش ها را تعمیر یا تعویض کنید. اطمینان حاصل کنید که اتصالات شل نشده باشد و در قسمت های پلاستیکی ترک وجود نداشته باشد.

جاروبرقی های بیسل

جاروبرقی های بیسل به دلیل کیفیت و دوام بالای خود شهرت دارند. این جاروبرقی ها به گونه ای طراحی و تولید شده اند که مکش قدرتمندی برای تمیز کردن انواع سطوح ایجاد کنند. بنابراین جاروبرقی بیسل برای نظافت انواع کف های چوبی، کاشی، سرامیک و فرش و موکت مناسب خواهد بود.

جاروبرقی های این برند دارای ویژگی های کاربردی نیز هستند که می تواند به شما در نظافت راحت تر و سریع تر منزل کمک کنند. بنابراین اگر به دنبال یک جاروبرقی با کیفیت هستید که بتواند طیف وسیعی از سطوح را به طور موثر نظافت کند، جاروبرقی بیسل انتخاب عالی خواهد بود.

کلام آخر

با مراقبت صحیح از جاروبرقی خود، شما می توانیدبرای سال های طولانی از نظافت با دستگاهی بهینه و کارآمد لذت ببرید. با کمی مراقبت و نگهداری صحیح جاروبرقی بیسل شما میتوانید یک شریک طولانی مدت برای نظافت منزل شما باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *