بیسل

انتخاب بهترین بخارشوی چند منظوره

انتخاب بهترین بخارشوی چند منظوره

جارو کشیدن و بخار شوی کشیدن برای تمیز نگه داشتن خانه، حتی در طول یک هفته کاری و پرمشغله کاری بسیار مهم است. اما زمانی که وقت دارید، بهتر است فرش ها، مبلمان روکش شده، پرده ها، تشک ها و کف را با بخار تمیز کنید تا کپک ها، ساس ها و سایر موارد را از بین ببرید. یک بخارشوی چند منظوره برای گرم کردن سریع آب تا دمایی طراحی شده است که برای حشرات و رشد ارگانیک کشنده است و به حفظ خانه شما از مواد محرک کمک می کند. انتخاب بهترین بخارشوی چند منظوره برای خانه شما، به نوع بخار شوی، قابلیت حمل، اندازه و وزن آن و همچنین تنظیمات بخار بستگی دارد. همچنین ممکن است بخواهید به دنبال بهترین بخارشوی چند منظوره باشید تا بتوانید با یک دستگاه طیف وسیعی از کارهای تمیز کردن را انجام دهید. لیست زیر چندین نوع مختلف بخارشوی ها را نشان می دهد تا قبل از تصمیم گیری، ایده بهتری از آنچه در دسترس است به شما ارائه دهد.

هنگام انتخاب بهترین بخارشوی چند منظوره چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

برای کمک در پیدا کردن یک بخارشوی چند منظوره جدید، بر اساس اندازه، قدرت، تنظیمات بخار و چند مورد مهم دیگر که در زیر ذکر شده است، به دنبال نوع مناسب برای خانه خود باشید.

انواع بخارشوی ها

بخارشوی های چند منظوره بر اساس اندازه، روش تمیز کردن و ظاهر در انواع مختلفی وجود دارند. انواع آن عبارتند از بخارشوی دستی، بخارشوی معمولی و بخارشوی-جاروبرقی.

بخارشوی های دستی کوچک و قابل حمل هستند و حمل آن ها را در خانه راحت تر می کند. اندازه کوچک بخارشوی به هنگام تمیز کردن پرده ها و دیگر اثاثه یا لوازم داخلی کمک می کند. با این حال، بخارشوی های دستی نمی توانند کل طبقه را به موقع تمیز کنند.

انواع بخارشوی ها

انواع بخارشوی ها

بخارشوی کنستر دارای طرح های جمع و جور با مخزن چرخ دار و شیلنگ بخار بلند هستند تا بتوانند به تمیز کردن نقطه ای، بخار دادن اثاثه یا لوازم داخلی و تمیز کردن اتاق های کوچک فرش شده کمک کنند.

بخارشوی ایستاده برای تمیز کردن کاشی، مشمع کف اتاق، وینیل و کف چوبی ایده آل هستند. این ماشین های سبک وزن اساساً موپ هایی هستند که یک بخارشوی دستی روی پایه نصب شده است. بخارشوی بخار داغ را به سمت پایین پمپ می کند تا کف را ضد عفونی کند.

بخارشوی-جاروبرقی قدرت مکش جاروبرقی را با بخار ضدعفونی کننده داغ لازم برای از بین بردن کپک، ساس و سایر مزاحمت های ارگانیک ترکیب می کند. استفاده از این محصولات بهترین کار برای تمیز کردن اتاق‌های بزرگ و فرش شده است و حتی ممکن است با یک بخش قابل جدا شدن برای تمیز کردن پله‌ها با بخار یا تمیز کردن نقطه‌ای عرضه شوند.

بی سیم در مقابل سیمی

وقتی نوبت به انتخاب بخارشوی چند منظوره می رسد، تصمیم بگیرید که آیا قابلیت حمل و تطبیق پذیری یک پاک کننده شارژی را می خواهید یا قدرت و قابلیت اطمینان یک بخارشوی سیمی را ترجیح می دهید.

وقتی نوبت به انتخاب بخارشوی چند منظوره می رسد، تصمیم بگیرید که آیا قابلیت حمل و انعطاف پذیری یک پاک کننده شارژی را می خواهید یا قدرت و قابلیت اطمینان یک بخارشوی سیمی را ترجیح می دهید.

بخارشوی چند منظوره بی سیم با باتری قابل شارژی کار می کند که معمولا بین 30 دقیقه تا 2 ساعت دوام می آورد. این بخارشوی ها برای آپارتمان ها یا برای تمیز کردن لکه ها به خوبی کار می کنند، اگرچه ممکن است قدرت لازم برای تمیز کردن یک اتاق بزرگ فرش شده را نداشته باشند.

بخارشوی های چند منظوره سیمی در اواسط تمیز کردن نیاز به شارژ ندارد یا آب آن تمام نمی شود. با این حال، یک سیم کوتاه می تواند برد بخارشوی را محدود کند، در حالی که یک سیم کشی بلند می تواند به یک خطر خاموش شدن تبدیل شود. بخارشوی های سیمی برای کار ضدعفونی کردن خانه ها مناسب هستند و می توانند با تمیز کردن فرش های ضخیم مقابله کنند.

انتخاب بهترین بخارشوی چند منظوره، قدرت

قدرت یک بخارشوی چند منظوره بر فشاری که تمیزکننده می تواند بخار تولید و پخش کند، تأثیر می گذارد. همچنین مسئول قدرت مکش بخارشوی جاروبرقی است و به آنها اجازه می دهد تا مقدار زیادی آب، خاک، روغن و کثیفی را از اعماق الیاف فرش مکش کنند.

با این حال، اکثر مدل‌های بخارشوی دارای رتبه‌بندی توان، قابل اندازه‌گیری نیستند، بنابراین کاربران باید به حداکثر دمای بخار، مدت زمانی که طول می‌کشد تا آب به حداکثر دما برسد و مقدار آبی که دستگاه در خود نگه می‌دارد تکیه کنند. برای تعیین توان خروجی بخارشوی هرچه حداکثر درجه حرارت بالاتر و زمان گرمایش کوتاه‌تر باشد، تمیزکننده قوی‌تر است، تا زمانی که مقدار آب نسبتاً با محصولات مشابه سازگار باشد.

انتخاب بهترین بخارشوی چند منظوره، قدرت

انتخاب بهترین بخارشوی چند منظوره، قدرت

تنظیمات بخار

استفاده از بخارشوی برای اثاث یا لوازم نیاز به تنظیم خروجی بخار متفاوتی نسبت به استفاده از دستگاه مشابه روی فرش متراکم دارد. بخارشوی چند منظوره ای پیدا کنید که دارای خروجی بخار و تنظیم دما باشد تا به راحتی بین یک کار سنگین مانند بخار دادن فرش اتاق نشیمن و یک کار سبک مانند تمیز کردن نقطه لکه جابجا شوید.

تنظیمات فشار پایین و دمای پایین به کاربران امکان می دهد از آسیب پارچه ها و کفپوش های حساس جلوگیری کنند، در حالی که تنظیمات فشار بالا و دمای بالا برای درمان هجوم ساس بهترین کارایی را دارند. تا زمانی که بخار به دمای بالاتر از 113 درجه برسد، ساس ها و تخم های آنها باید در اثر تماس بمیرند و در هزینه تعویض تشک و سایر مبلمان صرفه جویی شود.

ظرفیت مخزن

ظرفیت مخزن بخارشوی چند منظوره به میزان آبی که مخزن می تواند در خود نگه دارد و متعاقباً برای تولید بخار گرم می کند، اشاره دارد. ظرفیت مخزن بسته به نوع و اندازه بخارشوی می تواند متفاوت باشد، بنابرکمک می کند که محصولی را انتخاب کنید که آب کافی برای انجام کارهای تمیز کردن منظم را در خود نگه دارد.

از آنجایی که واحدهای کوچک معمولاً بیش از 12 اونس آب در خود نگه نمی‌دارند، بخارشوی‌های کوچک‌تر برای تمیز کردن نقطه‌ای اثاثیه منزل و تمیز کردن پله‌ها مناسب‌تر هستند. بخارشوی های بزرگتر دارای مخازن با ظرفیت بالاتری هستند که می تواند بیش از 50 اونس آب باشد. همچنین دستگاه های بخار جاروبرقی معمولاً دارای دو مخزن هستند: یکی برای آب تمیز و دیگری برای نگهداری آب کثیفی که جاروبرقی از کف می مکد.

وزن و قدرت مانور برای انتخاب بهترین بخارشوی چند منظوره

وزن بخارشوی چند منظوره مستقیماً بر مانورپذیری تأثیر می گذارد، اگرچه سایر ویژگی ها می توانند به افزایش قدرت مانور، با وجود وزن کمک کنند. بخارشوی دستی و بخارشوی معمولاً کمتر از 15 پوند وزن دارند، بنابراین برداشتن و جابجایی آنها آسان است.

بخارشوی های بزرگتر، می توانند بیش از 20 پوند وزن داشته باشند، که برداشتن آنها را سخت تر می کند. این محصولات معمولاً دارای مجموعه ای از چرخ ها هستند تا بخارشوی را به جای حمل کردن، روی سطح صاف بکشند. طول شیلنگ و سیم برق نیز می تواند بر روی قدرت مانور بخار شوی تأثیر بگذارد. برای مناطق بزرگتر، یک سیم بلند را در نظر بگیرید تا با قرار دادن پریز برق محدود نشوید.

جاروبرقی ها و بخارشوها می توانند شامل چندین ضمیمه مختلف باشند که به مشکلات خاصی در اطراف خانه می پردازند، مانند تمیز کردن لکه ها، تمیز کردن پله ها یا بخار دادن اثاثه یا لوازم داخلی.

 نمونه‌هایی از ضمیمه‌های مفید عبارتند از خراش‌ها، پدهای اسکراب، نازل‌های جت، شیلنگ‌های کششی و برس‌ها.

اسکرابرها در درجه اول کاغذ دیواری را حذف می کنند. بخار چسب را ذوب می کند در حالی که اسکرابر کاغذ دیواری شل شده را جدا می کند.

پدهای اسکراب به تمیز کردن لکه های چسبیده به الیاف فرش کمک می کنند. در حالی که بخار داغ گرما و رطوبت را به وجود می آورد، پدهای اسکراب اصطکاک را برای پاک کردن کثیفی و زباله ها زیاد می کنند.

نازل های جت می توانند فشار بخار را برای تمیز کردن لکه های سرسخت با بخار افزایش دهند.

وزن و قدرت مانور برای انتخاب بهترین بخارشوی چند منظوره

وزن و قدرت مانور برای انتخاب بهترین بخارشوی چند منظوره

شیلنگ های اکستنشن می توانند مستقیماً به بخارشوی متصل شوند یا به شیلنگ موجود متصل شوند تا بهتر به فضاهای باریک دسترسی پیدا کنند و برد بیشتری را اضافه کنند.

برس ها لوازم جانبی رایج برای اثاث یا لوازم داخلی بخارشو هستند. برس‌ موهای گیر کرده، کثیفی‌ها و زباله‌ها را از بین می‌برند در حالی که بخار هر گونه مزاحم ارگانیک مانند کپک یا ساس را ضدعفونی می‌کند و از بین می‌برد.

انتخاب بهترین بخارشوی چند منظوره برای نیازهای شما به نوع، تنظیمات بخار، ظرفیت، کارایی کلی و سایر عوامل مهم خرید که در بالا ذکر شد بستگی دارد. این انتخاب ها می توانند به شما کمک کنند تا بهترین بخارشوی چند منظوره را برای تمیز نگه داشتن کف و اثاثه داخلی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *