بیسل

تکنیک ها و نکات کاربردی برای استفاده از فرش شوی بیسل

اجزای اصلی فرش و موکت‌شوی‌ها

دستگاه های فرش شوی بیسل به دلیل قابلیت تمیزکنندگی قدرتمند خود شناخته شده و از محبوب ترین ابزار های نظافت منزل محسوب می شوند. با این وجود این دستگاه ها نیز مانند هر ابزار دیگری نیاز به مراقبت و نگهداری مناسب دارند تا به حداکثر طول عمر خود برسند. از همین رو در این مقاله قصد داریم نکات و تکنیک های کاربردی برای افزایش طول عمر و کارایی استفاده از فرش شوی بیسل را بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

 1.   دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید

اولین نکته برای استفاده صحیح و بهینه از دستگاه فرش شوی بیسل این است که زمانی را صرف مطالعه کامل دفترچه راهنمای دستگاه کنید. به این ترتیب شما می توانید اطلاعات ضروری در مورد روند راه اندازی، عملکرد و نگهداری اصولی دستگاه به دست آورید. دفترچه راهنمای کاربر به شما کمک می کند از اشتباهات رایج اجتناب کنید و مطمئن شوید که به درستی از دستگاه خود استفاده می کنید.

 1.   دستگاه را به طور منظم تمیز کنید

برای افزایش طول عمر دستگاه فرش شوی بیسل خود مهم است که به طور منظم آن را تمیز کنید. سعی کنید بعد از هر بار استفاده از دستگاه، قسمت های مختلف از جمله مخزن آب، برس ها و شیلنگ دستگاه را تمیز کنید. در صورتی که در دفترچه راهنما تمیز کردن و بررسی های عمیق تری توصیه شده باید طبق راهنمای سازنده دستگاه آن را تمیز کنید.

 1.   محلول های شوینده مناسب استفاده کنید

یکی دیگر از نکات مهم در استفاده از دستگاه های فرش شوی بیسل این است که از محلول های شوینده توصیه شده برای دستگاه خاص خود استفاده کنید. شوینده های مناسبی که در دفترچه راهنما ذکر شده اند با دستگاه شما کارکرد موثری دارند و به حفظ عملکرد و طول عمر آن نیز کمک می کنند.

تکنیک ها و نکات کاربردی برای استفاده از فرش شوی بیسل

تکنیک ها و نکات کاربردی برای استفاده از فرش شوی بیسل

 1.   مخزن آب دستگاه را به سرعت تخلیه و تمیز کنید

برای جلوگیری از رشد و تجمع باکتری و کپک، شما باید بعد از هربار استفاده از دستگاه، مخزن آب آن را تخلیه کنید. این کار به جلوگیری از خشک شدن آب و محلول شوینده باقی مانده کمک می کند و دستگاه شما در برابر آسیب احتمالی محافظت می کند.

 1.   برس های فرسوده را تعویض کنید

برس ها و پد های دستگاه های فرش شوی ممکن است به سرعت پاره یا فرسوده شوند.  بنابراین مهم است که به طور مرتب این بخش ها را بررسی کنید تا دستگاه کارایی خود را از دست ندهد و به فرش های شما آسیب نزند. در مورد تعویض برس های فرسوده شده باید مطابق دستورالعمل سازنده عمل کنید.

 1.   فرش شوی را در مکان درستی نگهداری کنید

معمولا کاربران به محل نگهداری دستگاه اهمیتی نمی دهند در حالی که این مورد می تواند در طول عمر فرش شوی تاثیر زیادی داشته باشد. بهتر است همیشه دستگاه را در مکان خشک و خنک با تهویه مناسب نگهداری کنید. به این ترتیب از زنگ زدن قسمت های مختلف و رشد کپک جلوگیری خواهید کرد.

 1.   به دمای آب دقت کنید

به طور کلی آب سرد می توانید برای بسیاری از کار های نظافت مناسب باشد. با این حال گاهی استفاده از آب گرم می تواند توانایی دستگاه برای مقابله با لکه های سخت را افزایش دهد. فراموش نکنید که دستگاه های متفاوت عملکرد و طرز کار متفاوتی دارند بنابراین همیشه توصیه های دفترچه راهنما برای دمای مناسب آب را دنبال کنید.

 1.   از پر کردن بیش از حد مخزن آب اجتناب کنید

در صورتی که مخزن را بیش از حد تعیین شده پر کنید، احتمال نشتی آب و آسیب به دستگاه وجود دارد. بنابراین برای اطمینان از عملکرد مطلوب و جلوگیری از آسیب های احتمالی، حتما مطابق دستورالعمل سازنده مخازن را پر کنید.

 1.   مو های گیر کرده را تمیز کنید

در صورتی که در خانه خود حیوانات خانگی دارید بدیهی است که مو های زیادی به فرش ها و موکت ها بچسبند. این مو ها به راحتی می توانند به دور برس و شیلنگ دستگاه پیچیده و باعث انسداد دستگاه شوند و کارایی فرش شوی شما را کاهش دهند. بنابراین به طور مرتب این مو ها را جدا کنید. و از تجمع آن ها جلوگیری کنید.

 1. از ضمیمه ها و ابزار های جانبی مناسب استفاده کنید.

دستگاه های فرش شوی بیسل اغلب با ضمائم مختلفی ارائه می شوند که برای کار های تمیز کردن خاص کارایی دارند. استفاده درست از این ضمائم می تواند به شما کمک کند تا نتایج بهتری از دستگاه خود دریافت کنید و از آسیب به دستگاه اجتناب کنید.

 1. بعد از تمیز کردن آشفتگی ها و لکه های حیوانات دستگاه ها را تمیز کنید.

تمیز کردن لکه ها و آشفتگی هایی که حیوانات خانگی بر روی فرش و موکت ایجاد می کنند با استفاده از دستگاه های فرش شوی بیسل بسیار ساده است. با این حال ممکن است بقایای این آلودگی ها بر عملکرد دستگاه شما تاثیر بگذارد بنابراین بعد از تمیز کردن این نوع آلودگی ها، دستگاه را به طور کامل تمیز کنید تا ایجاد هرگونه بوی نامطبوع جلوگیری شود.

 1. از شوینده های شیمیایی قدرتمند استفاده نکنید

استفاده از محلول های شوینده قدرتمند در دستگاه های فرش شوی بیسل توصیه نمی شود. این شوینده های شیمیایی علاوه بر اینکه بر عملکرد دستگاه شما تاثیر منفی دارند ممکن است بقایایی از خود باقی بگذارند و به ظاهر فرش و موکت شما آسیب بزنند.

 1. دستگاه را از نظر نشتی بررسی کنید

بهتر است به طور منظم دستگاه فرش شوی بیسل خود را از نظر نشت آب بررسی کنید. نشت آب از مخزن های دستگاه یکی از عیب های رایج دستگاه های فرششوی است بنابراین برای جلوگیری از آسیب باید این مورد را به خوبی کنترل کنید و هر گونه نشتی را فورا برطرف کنید.

نحوه کار دستگاه های فرش شوی

نحوه کار دستگاه های فرش شوی

 1. از حالت های تمیز کردن مناسب استفاده کنید

دستگاه های فرش شوی اغلب حالت های تمیز کردن مختلفی برای سطوح و نیاز های مختلف ارائه می دهند. مهم است که همیشه حالت تمیز کردن مناسب برای کار خاص خود را انتخاب کنید. تنظیمات اشتباه دستگاه می تواند کارایی آن را کاهش داده و به طور بالقوه به فرش و موکت های خانه شما آسیب بزند.

 1. شیلنگ های دستگاه را بررسی کنید.

برای حفظ عملکرد دستگاه های فرش شوی بیسل، مهم است که بتوانید به سرعت شیلنگ های دارای علائم فرسودگی را تعویض کنید. بنابراین در فواصل زمانی منظم شیلنگ ها را از نظر آسیب دیدگی، پیچ خوردگی و ساییدگی بررسی کنید.

 1. سیم های دستگاه را در وضعیت درستی نگهداری کنید

برای حفظ ایمنی و طول عمر دستگاه فرش شوی بیسل، در هنگام نگهداری دستگاه به وضعیت سیم های برق دقت کنید. در صورتی که سیم ها آسیب دیده اند برای جلوگیری از خطرات الکتریکی قبل از تعویض سیم ها از دستگاه خود استفاده نکنید.

 1. از یک دستمال برای خشک کردن دستگاه استفاده کنید

بعد از تمیز کردن بخش های قابل شستشوی دستگاه باید آنها را به طور کامل خشک کنید. این کار علاوه بر اینکه از آسیب به دستگاه جلوگیری می کند، از ایجاد بوی نامطبوع و رشد کپک نیز اجتناب خواهد کرد.

کلام آخر

با پیروی از این نکات و تکنیک ها شما می توانید طول عمر دستگاه فرش شوی بیسل خود را به حداکثر برسانید و از قابلیت های آن برای سال های طولانی لذت ببرید.. تعمیر و نگهداری منظم، استفاده صحیح و عیب یابی به موقع می تواند به شما کمک کند تا بیشترین بهره را از سرمایه گذاری خود ببرید و همیشه فرش های خود را تمیز نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *