بیسل

جارو شارژی

جارو شارژی

جاروهای شارژی جاروبرقی هایی هستند که به جای استفاده از سیم متصل به پریز دیواری به عنوان منبع تغذیه، از باتری استفاده می کنند. اکثر مدل های جارو شارژی دارای یک ایستگاه شارژ هستند که امکان شارژ مجدد باتری ها را در بین دفعات جاروکردن فراهم می کند. علاوه بر این، جارو شارژی معمولاً سبک وزن است و کارکردن با آن نسبتاً آسان است.

مزایای استفاده از جارو شارژی

استفاده از جاروهای شارژی چندین مزیت دارد. واضح ترین آن این است که کاربر هنگام تلاش برای تمیز کردن یک منطقه، مجبور نیست با سیم طولانی سر و کار داشته باشد. هیچ سیمی برای پیچیدن دور پایه های میز یا قرار گرفتن زیر پا در حین جارو کشیدن زمین یا فرش وجود ندارد. این قابلیت در واقع می تواند روند تمیز کردن را تسریع کند، زیرا نگران گیرکردن و یا نرسیدن سیم جاروبرقی نیستید.

مزایای استفاده از جارو شارژی

مزایای استفاده از جارو شارژی

یکی دیگر از مزایای جارو شارژی این است که اکثر مدل ها بدون کیسه نیز هستند. جارو شارژی به جای استفاده از یک کیسه معمولی که باید پس از پر شدن دور انداخته شود، از یک مخزن استفاده می کند. پس از پر شدن آن، مخزن از بدنه اصلی جدا شده و محتویات آن به سطل زباله ریخته می شود. حذف نیاز به کیسه های جایگزین به صرفه جویی در طول عمر جارو شارژی کمک می کند.

بسیاری از مردم از استفاده از جارو برقی بی سیم لذت می برند زیرا وزن دستگاه به طور کلی بسیار سبک تر از جاروهای سیمی است. برخی از جاروبرقی ها بزرگ، حجیم و به سختی جابجا می شوند. در مقابل، اکثر جاروبرقی‌های بی‌سیم از نظر طراحی شیک هستند و وزن آن‌ها کمتر از نیمی از مدل استاندارد سیمی است.

همه طرفدار این نوع جارو نیستند

مصرف کنندگانی هستند که ادعا می کنند این نوع جارو ها قدرت جاروبرقی های سنتی را ندارند و به همین دلیل برای منازل یا دفاتری که در آن تردد زیادی روی فرش ها وجود دارد مناسب نیستند. برخی دیگر دوام جاروبرقی های شارژی را زیر سوال می برند و ادعا می کنند که آنها به خوبی مدل های سیمی کار نمی کنند.

طرفداران جارو شارژی خاطرنشان می کنند که بسیاری از مدل ها قادر به مقابله با هر نوع فرش و همچنین تنظیم برای فرش و حتی زمین بدون فرش هستند. آنها اطمینان می دهند که تفاوت کمی در قدرت مکش بین یک جارو برقی با سیم با کیفیت بالا و یک مدل بی سیم وجود دارد. در مورد دوام، طرفداران جارو شارژی می گویند که مدل‌هایی که بیش از یک دهه به بازار عرضه شده‌اند، هنوز در حال استفاده فعال هستند.

استفاده از جارو شارژی

استفاده از جارو شارژی

عمر باتری

جدا از قدرت تمیز کردن، باید مطمئن باشید که یک جارو شارژی به اندازه کافی دوام می آورد تا بتوانید جاروکردن را تمام کنید.

عمر باتری بسیار متفاوت است، از هفت دقیقه با شارژ کامل برای برخی از مدل ها تا بیش از یک ساعت در برخی دیگر. به طور کلی، هرچه بیشتر پرداخت کنید، عمر باتری بیشتری خواهید داشت.

ارزش این را دارد که به این فکر کنید که آیا از جارو کردن کم و مکرر راضی هستید یا می خواهید بتوانید کل خانه را در یک حرکت جارو کنید. اگر تعداد زیادی فرش دارید، بررسی کنید که باتری در استفاده از قدرت بالاتر برای فرش چقدر دوام می آورد.

زمان شارژ

مدت زمانی که باتری مجدد شارژ می شود می تواند از 60 دقیقه فوق سریع تا بیش از شانزده ساعت متغیر باشد.

مدل‌های ارزان‌تر ممکن است زمان شارژ طولانی‌تری داشته باشند، که می‌تواند خسته‌کننده باشد، اگر در نیمه راه جارو کردن با اتمام باتری مواجه شوید.

البته، عمر طولانی باتری اگر نتواند به خوبی تمیز کند، بی ارزش است.

آیا جارو شارژی برای شما مناسب است؟

برای خانه‌های کوچک‌تر با فرش کمتر، تمیز کردن سریع و کسانی که با جاروبرقی‌های سنگین‌تر مشکل دارند، مناسب است. جاروبرقی های شارژی به صورت غیرقابل انکاری، سبک و راحت هستند، اما تنها تعداد کمی از آنها واقعاً در جمع کردن گرد و غبار و کثیفی خانه شما موثر هستند.

آیا جارو شارژی برای شما مناسب است؟

آیا جارو شارژی برای شما مناسب است؟

آیا جاروبرقی های شارژی کم مصرف تر هستند؟

جاروبرقی های شارژی فقط زمانی که در حال شارژ هستند برق مصرف می کنند و به طور متوسط انرژی کمتری نسبت به مدل های دارای سیم مصرف می کنند. اما به نسبت جاروبرقی های باسیم قدرت کمتری دارند.

یک جاروبرقی چند وات مصرف می کند؟

  یک جاروبرقی شارژی، برق مورد مصرف را از یک پریز برق معمولی تامین می‌کند، با میانگین متوسط بین 450 تا 3000 وات. با این حال، اغلب نسخه‌های مورد استفاده حدود 1400 وات، معادل تقریباً 1.4 کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) برق در هر ساعت مصرف می‌کنند.

چگونه یک جارو شارژی انتخاب کنیم؟

7 نکته ای که هنگام خرید جارو شارژی باید در نظر داشته باشید.

  1. نوع ایستاده یا دستی
  2. آیا نیاز به تمیز کردن محیط خاصی دارید؟
  3. بهترین عملکرد برای فضای مد نظر شما
  4. مقدار زمانی که دائم روشن است
  5. استفاده ی راحت
  6. متناسب با فضای محل زندگی شما

مانند بسیاری از محصولات، تصمیم گیری در مورد اینکه آیا جاروبرقی شارژی بهترین گزینه است یا خیر، بر عهده مصرف کننده است. اگر مزایای دستگاه برای شخصی که تمیزکننده را راه اندازی می کند بسیار جذاب است و مدل آن قدرت کافی برای رسیدگی به کفپوش و موکت خانه یا محل کار را دارد، خرید یک مدل شارژی گزینه خوبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *