بیسل

نحوه صحیح گردگیری خانه با محصولات بیسل

نحوه صحیح گردگیری خانه با محصولات بیسل

تقریبا همه اهمیت گردگیری را می دانند. شما می بینید که گرد و غبار زیادی در خانه تان جمع می شوند،‌ آن را پاک می کنید اما مدتی بعد دوباره به همان وضعیت بر می گردد. شاید بخواهید آن را نادیده بگیرید و تمیز نکنید، اما در واقع اصلا ایده خوبی نیست.

گرد و غبار  از ترکیبی از عناصر مختلف ایجاد می شود،‌ مواردی از جمله  سلول های پوست، موهای شما و موی حیوانات، خاک، گرده و سایر آلودگی های بیرونی. هیچ کس نمی خواهد این  آلودگی ها در خانه اش وجود داشته باشد.

کارهایی وجود دارد که می توانید خودتان انجام دهید تا مطمئن شوید که به طور منظم و مداوم خانه شما گردگیری می شود.

چرا گردگیری مهم است؟

اجزای موجود در ذرات گرد و غبار متفاوت است. احتمالاً ترکیبی از سلول‌های مرده پوست انسان، مو و شوره حیوانات خانگی خواهند بود.  اما  مواردی بسیار خطرناک تر، مانند حشرات و باکتری ها ، می توانند در گرد و غبار زندگی کنند.

هر چقدر گرد و غبار ها بیشتر شوند، امکان این که عوامل خطرناک در آن ها زندگی کنند بیشتر می شود. برای مثال،‌آن  توده بزرگ از گرد و خاک که پشت مبل ها و یا در گوشه و کنار خانه وجود دارند می توانند بیماری زا باشند یا محل تجمع حشرات شوند.

گردگیری بسیار مهم است زیرا خطر ابتلا به بیماری و آلرژی را کاهش می دهد. در حالی که بیشتر انواع گرد و غبار باعث بیماری های شدید نمی شوند، اما برخی از آن ها می توانند آلرژی ها و بیماری های خفیفی  مانند موارد زیر را ایجاد کنند:

  • سرفه کردن
  • سوزش چشم
  • عطسه کردن

در موارد شدید، گرد و غبار می تواند آسم را تحریک کند و باعث ایجاد  تب یونجه شود.

چرا گردگیری مهم است؟

چرا گردگیری مهم است؟

علاوه بر این، گرد و غباردر خانه به چشم می آید ، یک لایه  بزرگ گرد و غبار می تواند مبلمان خانه  زیبای شما را زشت و نامرتب جلوه دهد.

نحوه گردگیری صحیح

اکنون که می ‌دانید نمی ‌توانید تمیز کردن خانه و خلاص شدن از شر گرد و غبار را به تعویق بیندازید، خوب است که نحوه صحیح گردگیری را بیاموزید.

 مبل هایتان را یکی یکی گردگیری کنید.بهتر است گردگیری کردن را با مبل ها شروع کنید .

از پارچه مخصوص گردگیری استفاده کنید

پارچه گردگیری خود را بردارید و مبلمان را به خوبی تمیز کنید. پارچه های گردگیری پارچه های میکروفیبر تخصصی هستند که برای جذب و نگهداری ذرات گرد و غبار ساخته شده اند. آنها باعث نمی شوند گرد و غبار اطراف خانه بچرخند و همچنین مانند اسپری های  پاک کننده اثری از خود باقی نمی گذارند.

 همه اشیا را گردگیری کنید

فقط مبلمان خود را گردگیری نکنید! وسایل روی مبلمان خود را بردارید و هر کدام را با استفاده از یک پارچه گردگیری گردگیری کنید، هر چند وقت یک بار پارچه را عوض کنید .

اطراف  مبل ها و میز های خود را تمیز کنید

جاروبرقی بیسل را بردارید و کف را به خوبی تمیز کنید. کنار پایه های میز و گوشه کناره ها را کامل چارو بزنید.

سوالی که برای همه پیش می آید این است که آیا باید به طور منظم گرد و غبار ها را گردگیری کنید یا فقط گاهی اوقات خانه تان را گردگیری کنید؟

در حالت ایده آل، باید خانه خود را به طور منظم گردگیری کنید. اگر هر هفته گردگیری نمی کنید، حداقل باید یک هفته در میان گردگیری کنید. با این حال، بین گردگیری معمولی و گردگیری که هنگام خانه تکانی اساسی  انجام می دهید تفاوت وجود دارد.

شما باید مناطقی را که گرد و غبار به سرعت در آن جا جمع می شوند و قسمت های قابل توجه و مهم خانه  را عمیقا تمیز کنید. این قسمت های مهم شامل مبلمان پذیرایی ، اتاق خواب، حمام، اتاق غذاخوری و آشپزخانه شما می شود.

جاروبرقی های بدون کیسه چیست؟

جاروبرقی های بدون کیسه چیست؟

همچنین باید به جایی که خانواده و مهمانان معمولا وقت می گذرانند توجه کنید  برای مثال اطراف تختخواب و یا روی میزها بخش هایی هستند که باید توجه ویژه ای داشته باشید.

جلوگیری از گرد و غبار

با این که بیشتر گرد و غبار از پوست و موی انسان می آید، شما می توانید از ذرات نفوذی خارجی مانند گرده جلوگیری کنید. درها، پنجره ها و دریچه های  کولرراتا حد امکان بسته نگه دارید.

یک پادری استفاده کنبد و آن را در ورودی خانه تان پهن کنید که کثیفی اضافی کفش ها را به دام می اندازد.

داشتن یک دستگاه تصفیه هوای خانگی بیسل، به به دام انداختن ذرات گرد و غبار اضافی و مصر موجود در خانه کمک می کند. اگر حیوانات خانگی دارید، آن ها را به خوبی مرتب نگه دارید و برای جلوگیری از ریزش موهای مرده در خانه خوب است که مدام موهایشان را شانه بزنید.

همچنین باید تا حد امکان کمتر به هم ریختگی داشته باشید. داشتن خانه مرتب مزایای زیادی دارد. گرد و غبار می توانند به هر چیزی بچسبند،‌ حتی ریز ترین وسایل خانه شما. بنابراین خانه تان را تمیز نگه دارید تا راحت تر بتوانید گردگیری کنید.

کاهش علائم آسم از مزایای دستگاه‌های تصفیه هوا خانگی‎‎

کاهش علائم آسم از مزایای دستگاه‌های تصفیه هوا خانگی‎‎

از گرد گیر ها و یا اسپری های گرد یری استفاده کنیم یا خیر؟

همانطور که گفتیم، خوب است که هنگام گردگیری از پارچه های گردگیر استفاده کنیم. اما چرا این کار را با اسپری های گردگیری انجام نمی دهیم؟

گردگیرها در از بین بردن گرد و غبار عالی هستند اما در جلوگیری از گرد و غبار خوب نیستند.

مقداری گرد و غبار به گردگیر می چسبد اما بسیاری از ذرات گرد و غبار همچنان در هوا شناور می شوند و به مکان های دیگر خانه شما مهاجرت می کنند. برخی گردگیرها تمام گرد و غبار را پاک نمی کنند، فقط آن ها را به بخش های دیگر منتقل می کنند..

در اخر کارتان، ‌تی بزنید

پس از پایان گردگیری ، جارو و تی آب و خاک می تواند جلوه ویژه ای به کف خانه شما می بخشد و آن را درخشان تر می کند. حتی می تواند باعث شود خانه خوشبو تری داشته باشید،‌ به این منظور کافی است از محلول های خوشبو کننده از محلول تی خود اضافه کنید تا علاوه بر خانه ای تمیزداشتن،‌خانه ی خوشبویی نیز داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *