بیسل

بخارشوی خودرو

بخارشوی خودرو

بخارشوی های بیسل، دستگاهی برای نظافت مکانیزه می‌باشد که در آن از برای خشک کردن، نظافت و ضدعفونی کردن سطوح مختلف از بخار آب استفاده می‌شود. بهره گیری از دستگاه بخارشوی، اکثراً به منظور ضدعفونی کردن و یا حتی استرلیزه کردن سطوح کافی می‌باشد. در این مطلب از سایت ما درباره مزایای این دستگاه و محصول بیشتر به توضیح می‌پردازیم. یکی از دستگاه‌های نظافت صنعتی، بخارشوی خودرو است که کاربرد و مزایای زیاد و خاصی دارد و عمل اصلی آن تولید کردن بخار در فشارهای مختلف می‌باشد. دستگاه بخارشوی در 2 نوع خانگی و صنعتی به تولید می‌رسد که گونه صنعتی آن در مقیاس با نوع خانگی آن، فشارهای زیادی از اتمسفر را تولید می‌کنند.

منبع تغذیه این بخارشوی‌ها، هم می‌تواند انرژی الکتریکی باشد و هم سوخت‌های دیزلی مثل گازوئیل و گاز انرژی مورد احتیاج آن‌ها را تأمین نماید. از سری مواردی که از بخارشوی به منظور نظافت استفاده می‌شود، شستن و نظافت ماشین می‌باشد؛ چرا که در این روش برای شستن ماشین نسبت به روش‌های قدیمی به صرفه‌تر بوده و انرژی و آب کمتری احتیاج دارد. ضمن بر این، استهلاک تجهیزات مکانیکی هم کمتر می‌شود.

مزیت کارواش بخار و بخارشوی خودرو

کاهش مرحله‌های شستشو با بخارشوی خودرو

در کارواش سنتی به طور معمول مرحله‌های زیر طی می‌گردد:

  • آبپاشی ابتدایی در تمامی بدنه
  • تمیزکاری و کف مالی توسط ابر یا پارچه
  • آبپاشی دوباره
  • خشک کاری به منظور خشک شدن ماشین
مزیت کارواش بخار و بخارشوی خودرو

مزیت کارواش بخار و بخارشوی خودرو

در بعضی موارد برای شستن کامل، مراحل آبپاشی و کف مالی تکرار می‌شوند؛ پس در کارواش سنتی برای شستن اتومبیل میان 3 تا 5 مرحله انجام می‌شود، ولی در کار با بخارشوی فقط با یک الی نهایتاً دو مرحله که استفاده از شوینده و بعد بخارشویی را شامل می‌شود، شستن اتومبیل انجام می‌پذیرد و احتیاجی به خشک کاری، کف مالی و آبپاشی دوباره ندارد. دلیل آن هم این است که فشار بخار در همان مرتبه اول موجب تمیزی خودرو می‌شود.

کم شدن فضای موردنیاز برای کارواش

در کارواش سنتی به منظور شستشوی هر خودرو، دو دهنه فضا موردنیاز است که یکی برای شستن خودروها و یکی برای خشک کاری استفاده می‌شود. به صورت معمول برای هر یک از این دو فضا، حداقل 15 متر مربع به علت ایجاد فضای کافی برای دور زدن کارگر در اطراف اتومبیل احتیاج است.

در صورتیکه با بهره گیری از بخارشوی خودرو، تقریباً به نصف این محیط و فضا احتیاج بوده و به این علت است که با بخارشوی بیسل، اتومبیل خیس و مرطوب نشده و احتیاجی به خشک کاری در مراحل جداگانه نیست و در بدترین حالت، کشیدن یک مرتبه دستمال به طور سطحی برای خشک کردن آن کفایت می‌کند.

کم شدن زمان شستشوی خودرو با بخارشوی خودرو

در کارواش سنتی، علی رغم سرعت عمل کارگران و به وجود آوردن زحمت فراوان برای آنان، خودرو حداقل 1 ساعت در کارواش معطل می‌شود. در حالی که این زمان در استفاده از بخارشوی به یک ربع ساعت یعنی 15 دقیقه کاهش پیدا می‌کند که زمانی ایده آل برای اشخاصی است که وقت کافی برای معطلی یا امکان گذاشتن خودرو در کارواش را ندارند. مشتریان قادر هستند حس خوب شستشوی فوری را با بخارشوی بیسل تجربه کنند.

کم شدن دفعات شستن لباس خود یا کارگران

در کارواش‌های سنتی، کف‌های کثیف و چرب از ماشین به لباس می‌ریزد؛ به همین جهت لباس زود ه زود کثیف شده و مجبور هستید برای پیشگیری از انتقال آلودگی به اتومبیل خود، لباس‌های خود را به طور مرتب تعویض کنید.

این مسئله در زمستان بیشتر رخ می‌دهد و کارگران بین 2 الی 3 نوبت به عوض کردن لباس خود احتیاج دارند. با بهره گیری از بخارشوی بیسل، به علت عدم پاشش آلودگی ماشین به اطراف در زمان شستشو، آلودگی لباس کم می‌شود و از زحمت و هزینه‌های مورد احتیاج برای تأمین لباس‌های مختلف و شستشوی چندین باره آن‌ها کم می‌شود.

خرید بخارشوی دستی

خرید بخارشوی دستی

کم شدن مصرف آب و هزینه‌های مربوط با بخارشوی خودرو

در کارواش سنتی میان 90 الی 120 لیتر آب به منظور شستشوی هر خودرو احتیاج است. این مقدار آب در طول ماه بسیار زیاد بوده و هزینه‌ای سنگین برای کارواش‌ها در بر خواهد داشت. بعضی از کارواش‌های سنتی برای تأمین کردن آب روزانه خود میان 70 الی 140 هزار تومان به تانکرهای آب برای تأمین کردن آب مورد احتیاج خود می‌پردازند. حال با استفاده از بخارشوی خودرو، امکان شستن اتومبیل با کمتر از 4 لیتر آب فراهم می‌شود که این کار هزینه روزانه کارواش را بسیار زیاد کم می‌کند.

برطرف شدن آسیب‌های احتمالی به رنگ خودرو

ضمن توجه به شامپوهای غیراستاندارد یا تاریخ گذشته که در موارد زیادی از کارواش‌های سنتی برای کف مالی استفاده می‌شود، رنگ خودرو و همینطور سلامت کارگرانی که گاهاً روی دست و صورت آن‌ها کف پاشیده می‌شود، مورد تهدید واقع می‌شود. این مشکل با مواد بهداشتی استاندارد و کم مصرفی که برای بخارشوی خودرو استفاده می‌شود، قابل حل و جبران است.

برطرف کردن مشکلات سیستم فاضلاب کارواش

یکی از مشکلات رایج در کارواش سنتی، پس‌آب حاصل از شستن و ریختن آن به فاضلاب می‌باشد. این مسئله در کارواش‌هایی که در سطح شهر هستند، بیشتر است؛ چرا که استانداردهای شهرداری ایجاب می‌کنند که کارواش برای فاضلاب خود دارای چاه باشد، همینطور از سیستم لجن‌گیر هم برای پیشگیری از وارد شدن لجن به چاه استفاده می‌گردد.

این سیستم‌های لجن‌گیر و هزینه چاه و پر شدنش، هزینه‌های بسیاری برای کارواش‌های سنتی در بردارد. با استفاده از بخارشوی خودرو بیسل، به علت این که پس‌آب به صورت کامل حذف می‌گردد، هزینه هم صفر می‌شود.

موتورشویی با بخارشوی بدون آسیب رساندن به آن

در کارواش سنتی در اکثر موارد، بهره گیری از واترجت و پاشش آب با فشار به قطعات موتور، موجب آسیب رساندن به قطعات الکتریکال و … از موتور می‌گردد؛ همینطور در این روش، امکان شستشوی کانال کولر که بوی سیگار و باکتری‌های گوناگونی در آن در طول زمان ایجاد می‌شوند، وجود ندارد.

ولی در بخارشوی بیسل، بخار پرفشار از یک سمت کانال کولر ورود می‌یابد و از سمت دیکری خارج می‌شود؛ علاوه بر این، کلیه قطعات موتور را به طور کامل بدون این که به آن‌ها آسیبی وارد کند، تمیز می‌کند.

برطرف شدن آسیب‌های احتمالی به رنگ خودرو

برطرف شدن آسیب‌های احتمالی به رنگ خودرو

کم شدن تعداد کارگر موردنیاز برای کارواش‌ها

در کارواش‌های سنتی به طور معمول 1 الی 2 کارگر برای شستن خودرو احتیاج است و 2 کارگر هم خشک کاری را انجام می‌دهند؛ ولی در استفاده از بخارشوی خودرو، تنها یک نفر برای این امر کفایت می‌کند.

برطرف کردن نیاز به برق سه فاز

در بیشتر موارد، کارواش‌های سنتی به برق سه فاز دسترسی ندارند و یا هزینه گزافی را برای آن‌ها در پی دارد؛ در صورتیکه بخارشوی بیسل با امکان انتخاب بین چند نوع سوخت و مقدار سوخت موردنیاز کمتر این مسئله را حل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *