بیسل

جاروبرقی رباتیک چگونه کار می کند و برای چه کسانی مناسب است؟

جاروبرقی رباتیک چگونه کار می کند و برای چه کسانی مناسب است؟

اگر برای جارو کردن خانه تان و یا جاروبرقی کشیدن های منظم وقت ندارید، جاروبرقی رباتیک یک راه آسان برای اطمینان از تمیز ماندن خانه تان بدون نیاز به انجام کارها است. از آنجایی که آن ها از فناوری هایی مانند لیزر یا دوربین برای حرکت و مانور در یک اتاق استفاده می کنند، می توانند از مبلمان اجتناب کنند و به آسانی  زیر کاناپه ها و میزها قرار بگیرند.

 برخی از بهترین جاروبرقی‌های رباتیک و خودکار می‌توانند محفظه‌های کثیف خود را تخلیه کنند و کارهایی که باید انجام دهید را کاهش می ‌دهند. اگرچه آن ها به خوبی جاروبرقی های عمودی سنتی تر در تمیز کردن فرش خوب نیستند، اما  بسیاری از آن ها با فناوری مسیریابی هوشمند برای تمیز کردن کارآمد تر عرضه می شوند. بسیاری از آن ها دارای برنامه‌های همراه یا کنترل‌های از راه دور هستند که روی لپتاپ ، تبلت و تلفن همراهتان نصب می شوند، بنابراین حتی وقتی در خانه نیستید می توانید خانه ی مرتب  و جارو کشیده شده داشته باشید. حتی می ‌توانید زمان‌های زمان ‌بندی‌ شده تمیز کردن را تنظیم کنید و یا محدوده‌هایی را تعیین کنید که نمی خواهید جاروی رباتیکتان به آن جا برود.

محصولات جارو های رباتیک این روز ها  بیش از هر زمان دیگری محبوب هستند زیرا مردم سعی می کنند راه هایی را برای تمیز کردن خانه های خودپیدا کنند که نیاز به صرف زمان و انرژي کمتری داشته باشند.  جارو برقی های رباتیک در زمان و انرژی برای کسانی که نمی خواهند آخر هفته خود را صرف تلاش برای تمیز کردن  خانه شان کنند، صرفه جویی می کنند.

جارو برقی های رباتیک به تازگی در بین مردم کشور ما محبوب شده اند ولی هنوز هم نحوه کارکرد آن ها برای مردم گنگ است،‌ اگر شماهم کنجکاو هستید که این جاروبرقی ها چگونه کار می کنند،‌ ادامه این مطلب را بخوانید.

جاروبرقی رباتیک

جاروبرقی های رباتیک

جاروبرقی رباتیک چیست؟

جاروبرقی رباتیک یک تمیز کننده خودکار است که از برس ها، یک برس چرخان یا یک توربین هوا محور برای جمع آوری خاک و زباله از فرش ها و کف های سخت استفاده می کند. آنها به تنهایی و بدون دخالت انسان ها کار می کنند.

جاروبرقی های رباتیک  دارای حسگرهایی برای تشخیص موانع سر راه مانند مبلمان، درها و پله ها هستند تا بتوانند در اطراف آنها حرکت کنند. آنها برای کسانی طراحی شده اند که می خواهند کارهای کمتری در خانه انجام دهند اما همچنان نظافت را در خانه خود حفظ کنند و خانه تمیزی داشته باشند .

جاروبرقی های رباتیک ، با سیم دارند و یا بی سیم هستند، آن ها انواع برس های مختلفی برای سطوح مختلف دارند و با پریز برق یا باتری های قابل شارژ کار می کنند.

چگونه کار می کند؟

جاروبرقی های رباتیک  فرش و کف خانه شما را به همان روشی که جاروبرقی های سنتی انجام می دهند تمیز می کنند ،آن ها فرش را برس زده و گرد و خاک را با قدرت بالایی می مکند. جاروبرقی های رباتیک می تواند این کار را بدون هیچ گونه دخالت انسانی  و فقط از طریق کمک سنسورها انجام دهد.

جاروبرقی‌های روباتیک پیشرفته از لیزرهای مادون قرمز برای حرکت در فضاها استفاده می‌کنند، در حالی که مدل‌های ارزان ‌تر با استفاده از نوارهای مرزی فیزیکی، کف را ترسیم می‌کنند. با استفاده از هر یک از این سنسورها، جاروبرقی‌های رباتی می‌توانند موانع را شناسایی کنند، مسافتی را که طی کرده‌اند اندازه ‌گیری کنند، خطرات را شناسایی کنند و مناطق جدیدی برای تمیز کردن پیدا کنند.

حسگرهایی که یک جاروبرقی رباتیک استفاده می کند و عملکردی که دارند به سازنده و مدل دستگاه بستگی دارد، اما آنچه در جاروبرقی های رباتیک  رایج است، استفاده از حسگرها برای حرکت در فضا است.

مزایای جاروبرقی رباتیک

بیایید به دلایلی نگاه کنیم که چرا ممکن است به یکی از این دستگاه ها برای خود نیاز داشته باشید!

مزایای جاروبرقی رباتیک

مزایای این جاروهای کارآمد

صرفه جویی در زمان

یکی از مهمترین مزایای داشتن جاروبرقی رباتیک این است که زمان صرف شده برای تمیز کردن را کمتر می کند با وجود این دستگاه شما می توانید زمان خود را صرف کارهای مهم دیگر کنید و همچنان مطمئن باشید که خانه شما تمیز است. علاوه بر این، می‌توانید برنامه زمان ‌بندی تمیز کردن جاروبرقی رباتیک را برنامه‌ ریزی کنید، با این کار می توانید در حالی که در خانه حضور ندارید آن را تمیز کنید .

تمیز کردن زیر میزها و مبل ها

تمیز کردن و جاروبرقی کشیدن  معمولا سرگرم کننده نیست  و زانو زدن یا بلند کردن مبلمان برای تمیز کردن زیر آن ها، این کار را حوصله سر بر تر می کند. جاروبرقی های رباتیک  برای انجام این کارمفید هستند. اندازه کوچکشان به آنها امکان مانور عالی را می دهد، به طوری که می توانند به راحتی زیر تخت و مبل ها را تمیز کنند.

می توان از آن ها برای تمیز کردن اضطراری استفاده کرد

برای همه ما زمان هایی پیش می آید که حال و حوصله جارو برقی کشیدن نداریم.مخصوصا زمان هایی که مهمان های یهویی و غیرمنتظره داریم. یک جاروبرقی رباتیک می تواند در چنین مواقعی برای شما کمک کننده باشد و اغتبار شمارا دربرابر مهمانان عزیزو سرزده تان حفظ نماید.

جاروبرقی رباتیک

می توان از آن ها برای تمیز کردن اضطراری استفاده کرد

جاروبرقی های رباتیک چه معایبی دارند ؟

جاروبرقی های رباتیک هم مانند هر وسیله دیگری مزایا و در عین حال معایبی دارند. در ادامه به محدودیت هایی که جاروبرقی رباتیک دارد اشاره می کنیم.

سیستم کلی جاروبرقی رباتیک به گونه ای طراحی شده است که بتواند موانع  را به خوبی تشخیص  دهد و از میان آن ها عبور کند، اما گاهی اوقات آن ها به موانع برخورد کرده و گیر می کنند و نیاز است که شما با دست آن هارا هول دهید تا دوباره حرکت کنند.

جاروبرقی های رباتیک قیمت بالا تری نسبت به جاروهای سنتی معمولی دارند،‌ و طبیعتا علت این تفاوت قیمت مزایای بیشتر جاروهای رباتیک است.  این جاروها برای کسانی که علاقه به تحرک برای جاروکشیدن و تمیز کردم ندارند و یا زمان کافی برای انجام این کار ندارند، بسیار مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *